Polish English Ukrainian

Zapraszamy do Sonosfery Lubelskiej, która opisuje relacje człowieka ze środowiskiem muzycznym.

W drugiej odsłonie „sacrum barocum” sięgamy do historii muzyki sakralnej i dźwiękowej rzeczywistości otaczającej Lublin czasu kontrreformacji i baroku. To silny kontekst antycypacji dziedzictwa miejsca. Na potrzeby nagrania został stworzony konsort viol da gamba oraz kwartet głosów męskich z towarzyszeniem lutni i portatywu. Sonosfera w wykonaniu Kapeli Jazdowskiej i solistów przybliżyła muzykę dawną lublinianom i turystom odwiedzającym Lublin.

Nagrane utwory są dostępne tutaj  z możliwością bezpłatnego odsłuchania skonwertowanych utworów oraz z możliwością pobrania wysokiej jakości utworów na urządzenia mobilne.

LINK DO PORANIA

Organizator: Archidiecezja Lubelska

Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Anthill, Kościół Rektoralny św. Piotra Apostoła w Lublinie, Wieża Trynitarska w Lublinie, Szkoła Muzyczna I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, Ruch Światło- Życie Archidiecezji Lubelskiej

Patronat medialny: TVP3 Lublin, Kurier Lubelski, Radio Lublin, Gość Niedzielny Lubelski, Radio Plus Lublin, Niedziela, Kultura Enter, Lubelski.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyczny Ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.